הכירו את פרויקט CONTINUE – ייצור רכבים תוך שמירה על איכות הסביבה

יונדאי יוצרת ערך המשותף לכולנו ומדגימה את המחויבות שלה לשמירה על איכות הסביבה דרך פרויקט עולמי וגם סרטון חמוד

התפיסה הרווחת בציבור היא שייצור מכוניות מייצרת זיהום. אבל כיום זה תפיסה מוטעית כי ביונדאי נוקטים בצעדים רבים כדי שהיונדאי הבאה שלכם תיוצר באחריות המלאה והמתבקשת לאיכות הסביבה ולמושג הרחב של "קיימות" וכלכלה מחזורית המנצלת אפילו חומרי גלם שבעבר נזרקו וזיהמו, כדי ליצור מכונית מודרנית, מתקדמת כיפית ובטוחה מבלי לפגוע בכדור הארץ.

 

גישה כוללת- קיימות

פרויקט CONTINUE של יונדאי הוא מיזם מקיף של ענקית הרכב אשר חושף את המאמצים האדירים של החברה, מאחורי הקלעים וברמה העולמית. המיזם נותן הצצה למחויבות של יונדאי לקיימות אשר נשענת על שלוש רגליים: כדור הארץ, ניידות ותקווה לעתיד טוב יותר. הפעילות סביב  "כדור הארץ"  נוגעת בבעיות סביבתיות מקומיות בתחומים שונים, למשל ניצול רשתות דייג נטושות ופסולת פלסטיק הצפה בים סביב אירופה כדי להפוך מה שנתפס היום כאשפה למשאב שניתן למחזר ולנצל כחומר גלם. במקום אחר, אמריקה הלטינית, לשמור על יערות הגשם על ידי שיקום ונטיעות. הפעילות סביב "ניידות" נוגעת בנושא הבטיחות והנוחות לנפגעים בתאונות דרכים במטרה לשפר את הנגישות שלהם בין היתר על ידי תכנית בטיחות המיישמת סימולטור ווירטואלי לנהיגה המאתגר את החושים של מי שנפגעו. בנוסף, שימוש בביג דאטה אשר ישולב במכוניות של מורים לנהיגה כדי לחנך את דור הנהגים הבא , לנהיגה בטוחה יותר בסביבת התחבורה המודרנית. הרגל השלישית היא "תקווה"  שנועדה לתמוך בצמיחה של הדורות הבאים, בתוכניות שכבר קיימות ופעילות. כמו למשל Hope on wheels הפעילה בצפון אמריקה ומגבירה את המודעות לילדים חולי סרטן. פרויקט נוסף שכבר פעיל בקוריאה "H-mobility class" תומך בתלמידים מחוננים בנושאים של הנעה

 

 

כלכלה מחזורית- ייצור רכבים

כדי להסביר יותר בקלות את הרעיון המדהים שעומד מאחרי CONTINUE יונדאי העלתה ווידאו בשם ‘Continue – The Journey of PET’ לערוץ היוטיוב הרשמי שלה. הוידאו שופך אור על זיהום הפלסטיק הנוראי שבאוקיאנוסים ומתאר באופן ציורי את המסע של בקבוק מים פלסטי שזוכה להיות מחולץ אחרי עשרות שנים שבהן הוא נסחף בזרמי הים. הבקבוק מצליח בסופו של המסע ליהנות משימוש סביבתי כחומר גלם ביצור של רכבים חדשים כחלק מתפיסת הכלכלה המחזורית. יונדאי לא חדשה בתחומי המחזור ומחזור הפלסטיק ומעורבת בפרויקטים רבים ברחבי העולם שנועדו לעזור לכולנו לחיות במקום טוב, בריא ונעים יותר. לחברה מחויבות לפעול לעתיד של קיימות והיא עושה את זה כבר מעכשיו. בשנה שעברה חברה יונדאי למלכ"ר בתחום האקולוגיה הימית ויחד אספו 78 טונות של רשתות-רפאים (רשתות דיג נטושות הצפות בים או נשטפות לחופים), ופסולת ימית שנכנסו מיד לתהליך של מחזור ושבו לשרת את הלקוחות כשטיחונים לרצפה של יונדאי איוניק 5 החשמלית.

 

 

חזון עולמי לחברה גלובלית

יונדאי שנוסדה ב-1967 נהנית כיום מנוכחות במעל ל-200 מדינות ומעסיקה מעל ל-120,000 עובדים, מתמודדת עם אתגרים סביבתיים על בסיס יומי באזורים רבים ברחבי העולם. בהתאם לחזון של Progress for Humanity , ממשיכה להאיץ את השינוי לקראת שורה של פתרונות ניידות חכמים. ההשקעות הגדולות בתחומי הרובוטיקה (כפי שראינו בתערוכת CES האחרונה) הן רק חלק ממערך נרחב של פיתוחים פורצי דרך בתחום. כל זה כשבמקביל מתרחשת מהפכת של מעבר להנעה סביבתית עם אפס פליטת מזהמים, פיתוח של מערכות הנעה מובילות על בסיס תאי דלק (מימן) ועם סוללות כמו במשפחת דגמי האיוניק החשמלית, האיוניק 5 שכבר משווקת בישראל לצד קונה EV.

כתבות נוספות

סרטים, הפתעות ועידכונים
אנחנו משקיעים, אז כדאי לכם.