יונדאי חושפת את TIGER: רכב אוטונומי שצועד מעל מכשולים

צעד קטן נוסף לקראת רכב אוטונומי. הפעם יונדאי עולה לירח עם TIGER למשימות אוטונומיות מסוכנות במיוחד

 

יונדאי חושפת את TIGER (ראשי תיבות של (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot. מדובר בקונספט שני של יונדאי אשר נועד לחקור את גבולות האפשרי בכלי רכב שמסוגל להתמודד בכל סוג שטח אפשרי. אלא שהטייגר הוא רכב אוטונומי מלא. כלי רב משימתי אשר יהיה מסוגל לשאת מגוון רחב של מטענים בכל שטח ומכשול ובתנאים סביבתיים שלא מאפשרים חיים לבני האדם.

ה-TIGER הוא פרי פיתוח של סטודיו New Horizons של יונדאי אשר ממוקם בקליפורניה. הסטודיו הוא יוזמה חדשנית של החברה ונועד לחבר טכנולוגיות מובילות מעמק הסיליקון וממרכזי פיתוח נוספים כדי ליצור את המכוניות האוטונומיות של העתיד. כלי רכב ששום מכשול בשטח לא יהיה מסוגל לעצור, עם או בלי נהג אנושי.

 

 

מכוניות העתיד: יונדאי אוטונומית בכל שטח

היכולות יוצאות הדופן, כפי שהן מודגמות ב-TIGER, נועדו כדי לשרת משלחות מחקר מדעיות באזורים נידחים עם נגישות קשה או שאינה קיימת כלל. הפלטפורמה מודולרית ומזכירה מבנה רב-מפרקי של רגל מתלה וגלגל מניע בקצה, עם יכולת לנוע ב-360 מעלות ומערך חישה המסוגל לאסוף מידע חיוני רב ממרחק בטוח. יכולת יוצאת דופן של ה-TIGER היא לתקשר באופן רציף עם כלי טיס בלתי מאוישים אשר מסוגלים להנחית או לאסוף את הטייגר מכל נקודה בשטח.

באחת התצורות שלו, מצויד ה-TIGER בתא מטען אטום לחלוטין המאפשר נשיאה של אספקה קריטית וחבילות סיוע באזורי אסון ומצבי חירום. טווח התנועה האדיר של "רגלי ההנעה" שלו מאפשרי לכלי האוטונומי להתמודד עם סביבה אורבנית אחרי אסון. מדרגות, קירות שבורים, ומשטחים אלכסוניים לא ירתיעו אותו.

כשהדרך קלה, ה-TIGER האוטונומימקפל את רגלי ההנעה שלו,ונע על הכביש כמו רכב 4X4 לכל דבר, באופן הקל והיעיל ביותר. במידה ויגיע למכשול שאינו עביר ל-4X4, או שייתקע, יוכל רכב העתיד של יונדאי לפתוח את הרגליים ופשוט לצעוד מעל למכשול, יכולת שכבר הוכחה כאפשרית עם הקונספט הראשון של הסטודיו, Elevate, שהוצג לפני כשנה בתערוכת הטכנולוגיה CES.

המשותף לשני רכבי העתיד האלה הוא המיזוג בין רגליים רובוטיות וגלגלים, מיזוג המאפשר להם לחצות שטח קשוח הרבה מעל למגבלות של רכבי השטח הקשוחים ביותר. בעוד שקונספט Elevate תוכנן לשאת צוות ונהג, ה-TIGER מבשר את התפקידים שיהיו למכוניות אוטונומיות בעתיד- באזורי אסון ומצבי חירום שבהם אי אפשר לסכן חיים של בני אדם ונדרש כלי רכב אוטונומי לביצוע המשימה.

 

 

רכב חלל: צמיגי שטח וגם רגליים רובוטיות

עתיד הניידות עומד על שלושה עמודים מרכזיים: הנעה חשמלית, קישוריות דיגיטלית ויכולת אוטונומית. אלו שלושת תנאי הסף ההכרחיים שבהם עומד Hyundai Tiger שפותח כדי לשרת משתמשים שצריכים ניידות באזורים שלא יהיו כלל נגישים לרכבי 4X4 קונבנציונאליים. כלי הרכב שנמצאים בפיתוח בסטודיו יאותגרו באפליקציות מאתגרות יותר, בתנאים סביבתיים קשים יותר ועם גמישות להסתגל לתנאי סביבה משתנים.

"תנאי סביבה משתנים" זה אומר גם לפעול בחלל. שם מנוע חשמלי לא זקוק לחמצן כדי לפעול וכרכב אוטונומי, ללא צוות אנושי, אפשר לוותר על כל מערך תמיכת החיים המורכב. זאת במשימות שבהן אפשר להימנע מסיכון חיי אסטרונאוטים כדי לבצע, למשל, משימת תספוק של משלט מרוחק, או לצאת לעומק השטח ולמפות אזורים לא מוכרים. משימות מחקר על הירח הקרוב אלינו, על מאדים שמסתמן כיעד המרכזי הבא בחקר החלל או אולי כוכבים אחרים ורחוקים יותר. יונדאי מפתחת כאן על כדור הארץ, את רכב העתיד שישמש את כולנו וגם על פני כוכבים אחרים. מעבר לאפקט עתיר הכוכבים, רסיסי טכנולוגיה עתידית יעשו את דרכם גם לדגמים שאתם רגילים לראות באולם התצוגה.

כתבות נוספות

סרטים, הפתעות ועידכונים
אנחנו משקיעים, אז כדאי לכם.