הכירו את יונדאי אלנטרה הייבריד החדשה

היא לא רק יפה, יונדאי אלנטרה הייבריד היא רכב מנהלים משפחתי המייצג את הדור החדש והמתקדם ביותר של דגמי יונדאי. דור אשר נועד מתחילתו לתת לכם יותר בכל מימד. גלו איך היא עושה את זה.

 

בסיס איתן

לא במקרה יונדאי מכנה את האלנטרה הייבריד החדשה "ALL NEW" – זאת מאחר שלא מדובר ברענון או חידוש של דגם האלנטרה המשפחתית אלא חשיבה מחדש ופתרון ייחודי של מה שמצפים לו הלקוחות, שזה אתם, מרכב משפחתי מתקדם. זה מתחיל כמובן בפלטפורמה חדשה אשר נותנת יותר בכמה מובנים: ראשית הממדים. בסיס הגלגלים גדל ל-272 ס"מ ארוכים ומפשקי הגלגלים התרחבו. כל זה כדי לתת לנוסעים מרווח פנים הרבה יותר גדול בממדי האורך והרוחב. שנית, המבנה המכאני של הפלטפורמה משלב מתכות ברמת מתיחה גבוהה להגנה על הנוסעים בעת תאונה וגם איזורים בעלי גמישות משופרת כדי לתת חווית נהיגה נעימה ומשוככת יותר. שלישית זו פלטפורמה שתוכננה מתחילתה לאכלס יחידת הנעה היברידית ויש לכך משמעויות רבות בהנמכת מרכז הכובד, חלוקת המשקל והיכולת הדינאמית לצד נוחות ובידוד רעשים ברמה הגבוהה ביותר.

 

מלווה מבט

לא תוכלו להישאר אדישים למראה המרכב המעוצב של האלנטרה הייבריד. בתצורה קלאסית של "קופה 4 דלתות" כפי שלמדנו לאהוב ממותגי הפרימיום הגרמניים ועם שפת העיצוב העדכניות ביותר של יונדאי, ממנה נהנה גם הדור החדש של יונדאי טוסון המבוקש, מתקבל מרכב בעל מראה היוצר רגש אצל מי שמביט ברכב, קווים משתלבים אחד בשני, וזוויות השוברות את קרני השמש המוזרות ממנו. יונדאי קוראת לזה "תכשיטים פרמטרים" ובחיים זה נראה הרבה יותר טוב. אז בואו לראות את האלנטרה באולם הקרוב במו עיניכם. עוד תוכלו לראות את פנסי ה-LED וחתימת האור הייחודית שמתקבלת לפנים ומאחור מיחידות התאורה הזוויתיות.

גם תא הנוסעים נהנה מתחושה ההייטק של העיצוב המתקדם ויחד עימה מגיעה תחושת מרחב נהדרת. את ההשראה לעיצוב קיבלה יונדאי מעולמות התעופה וזה ניכר בלוח המחוונים ומסך המולטימדיה המכוונים כלפי הנהג, קונסולה מרכזית מוגבהת היוצרת תחושת "קוקפיט" ופתחי מיזוג מוסווים הנסתרים בקווי הרוחב של הדשבורד יוצרים חלל באווירת תעופה מתקדמת. לתחושה מוסיף לוח מחוונים דיגיטלי מלא (בגרסה הבכירה) המספק מידע רב לנהג וגם אפשרויות לבחור את סוג המידע שיוצג ואיך הוא יופיע. תצוגת לוח המחוונים משתנה גם בהתאם למצב הנהיגה שייבחר. הטאץ' האחרון מגיע מעיטורי אלומיניום ונגיעות של שחור פיאנו עם חיזוקים של תאורת אווירה לאותן נהיגת ליליות.

 

 

כוח חכם

זוכרים את יחידת ההנעה הסופר-יעילה של יונדאי איוניק? עכשיו תחשבו עוד יותר יעילה! מדובר ביחידת הנעה היברידית עם טעינה עצמית שאינה דורשת חיבור לרשת החשמל החיצונית. סוללת ההנעה נטענת על ידי מנוע הבנזין ומאחזור אנרגיה בעת בלימה או במורדות ארוכים שבהם האלנטרה גולשת ונטענת.
מנוע הבנזין הוא בנפח 1.6ל' ונציג יעיל של משפחת "סמארטסטרים" החדשה של יונדאי. הדור הזה מנצל טכנולוגיית חומרים חדשנית וכן שליטה מדוייקת בכל שלבי הפעולה כדי לתת לכם נצילות ויעילות רבה. למנוע הזה תפוקה של 105 כ"ס ו-15 קג"מ והוא עובד בשיתוף עם מנוע חשמלי המפיק 43.5 כ"ס ו-17.3 קג"מ. זמינות הכוח המיידית של המנוע החשמלי יחד עם הגמישות ואורך הנשימה של מנוע הבנזין יוצרים תפוקה משולבת מרשימה של 139 כ"ס ו-27 קג"מ. מחשב ניהול מתקדם שולט במערכת באופן מלא, מחבר ומנתק כל אחד מהמנועים לפי דרישות הכוח של הנהג. בנוסף יש בורר מצבי נהיגה שבאמצעותו יכול הנהג לבחור בין נהיגה חסכונית, נהיגה ספורטיבית ונמרצת או לתת לאלנטרה לבחור עבורו במצב SMART מהו המצב האופטימלי בזמן אמת.
הכוח יורד לגלגלים באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים עם 6 הילוכים המתאימה את אופי פעולתה בתיאום מלא עם בורר מצבי הנהיגה. האלנטרה הייבריד החדשה מצליחה להציג נתוני צריכת דלק רשמיים טובים אף יותר מאלו של האיוניק ההיברידית כובשת השוק. בנקודה הזו חשוב להדגיש כי יונדאי נותנת 7 שנים או 150 אלף קילומטרים אחריות לסוללת ההנעה.

 

בטיחות ללא פשרות

כבר התרגלנו לקבל חבילות סיוע לנהג ובטיחות אקטיבית – אבל האלנטרה הייבריד מתעלה על המקובל עם פיצ'רים בטיחותיים ייחודיים משלה כמו למשל SEA – שזו יציאה בטוחה המתריאה מתנועה המגיעה מאחור בעת פתיחת הדלתות. יש סייען אקטיבי כדי למנוע מפגש עם מכונית בשטח מת וגם זיהוי תנועה חוצה מאחור ובלימה אם הנהג לא ינקוט בפעולה כדי להימנע ממפגש. כל זה הוא חלק מחבילת הבטיחות בגרסת "סופרים" הבכירה. ברמת פרימיום בכל זאת יש חבילה מרשימה עם בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב, בלימת חירום אוטונומית ועוד. זאת, בנוסף לציונים גבוהים של 5 כוכבים במבחני הריסוק של NHTSA ודירוג TOP SAFTY PICK של ה-IIHS. שניהם ארגוני בטיחות חשובים מאד בארה"ב וכלי שבאמצעותו לקוחות רבים בוחרים את המכוניות החדשות הבטוחות ביותר.

 

מה בהיצע?

יונדאי אלנטרה היברידית משווקת בשתי רמות אבזור, המאתגרות את חבילות האבזור שיש בקבוצת רכבי המנהלים. שתיהן נהנות מאותה מערכת הנעה יעילה וחזקה.
גרסת פרימיום במחיר של 147,900 שקלים מאובזרת עם מערכת מולטימדיה בעלת מסך 8 אינץ' עם ממשק קארפליי ואנדרואיד וכמובן חיבור בלוטות', מצלמת חניה, בקרת אקלים דו איזורית, מפתח חכם עם התנעה מרחוק. יש גם בורר מצבי נהיגה, בלם חניה חשמלי, חיישן אורות ועוד.
גרסת סופרים הבכירה במחיר 149,900 שקלים מוסיפה לחבילה גם לוח מחוונים דיגיטלי, משטח טעינה אלחוטי למכשירים תומכים, פנסי LED קדמיים, גג שמש נפתח וחישוקי סגסוגת 17 אינץ' עם צמיגים ספורטיביים

 

יונדאי אלנטרה הייבריד החדשה. רכב מנהלים משפחתי המשנה את כללי המשחק ומטשטש את הגבולות בין היעילות של המשפחתיות של פעם לממדים, עושר האבזור וההידור של רכבי המנהלים.

כתבות נוספות

סרטים, הפתעות ועידכונים
אנחנו משקיעים, אז כדאי לכם.