יונדאי IONIQ 5 – מכונית השנה ב-UK

יונדאי איוניק 5 פורצת הדרך זוכה לשבחים רבים ברחבי העולם וזוכה בתואר מכונית השנה בממלכה המאוחדת. השופטים: "העתיד של התחבורה, אבל כאן אצלנו כבר היום"

 

יונדאי איוניק החשמלית מביאה משהו אחר לגמרי לכבישים של העולם המערבי וגם אצלנו כאן בישראל. לא עוד "חישמול" של פלטפורמה מוכרת או קיימת אלא שינוי תפיסה של ממש באשר לאופן שבו מכונית חשמלית מודרנית ועכשווית צריכה לשרת את הבעלים שלה. אתכם. אחרי שכבר הגיעה לגמר, נבחרה איוניק 5 למכונית הטובה ביותר בבריטניה בדירוג הכללי. בפאנל נכחו 29 שופטים מומחים ממדיות רבות אשר מסקרות את ענף התחבורה בבריטניה. בניהם אפשר למנות עיתונים נחשבים כמו הסנדיי טיימס, דיילי אקספרס, הטלגראף, טופ גיר, אוטו אקספרס, קאר, איבו ורבים אחרים.

 

 

ג'ון קאלן, מנהל פרסי מכונית השנה בבריטניה אמר שיונדאי איוניק 5 הייתה הבחירה הפופולארית למכונית הטובה ביותר של שנת 2022. הוא מסביר: "האיוניק 5 מרגישה כמו העתיד של התחבורה, רק שהיא כאן איתנו עכשיו. העיצוב, הביצועים והשימושיות הופכים אותה להצעה נפלאה עבור מי שמחפשים מכונית חשמלית. לטעמי זו הבחירה הראויה ביותר לזוכה בתואר "מכונית השנה של 2022".

 

"האיוניק 5 הצליחה לתפוס את תשומת הלב של הלקוחות שלנו בבריטניה" כך אמר מנכ"ל יונדאי UK. "האיוניק מציעה חווית פרימיום חשמלית ומעוצבת אשר מדברת כמעל לכל מי שחושב על רכב חשמלי חדש. החדשנות של תיכנון חלל הפנים, ועצם הנפח הגדול שלו, הופך את האיוניק החשמלית לבחירה משפחתית נהדרת, השחרור מרכישת דלקים קוסמת לציי הרכב אצלנו ואיכויות הפרימיום של סביבת הנוסעים וחווית הנסיעה מרימים את ה-IONIQ לאיזורי העילית והאיכות הגבוהים ביותר. קבלת הפרס מגופי תקשורת כה חשובים ומעורבים בתעשייה היא כמו חותם איכות ומחזק את האמון שלנו בכלי הרכב המצויין הזה".

 

הזכיה החשובה בתואר מכונית השנה מגיעה אחרי שהאיוניק 5 כבר קבלה פרס אחד: הטובה ביותר בקטגוריית המשפחתיות. שם זכתה לשבחים כ"מעבר קל להנעה חשמלית" וגם בזכות החדשנות שהיא מביאה לסגמנט, ניצול מדהים של היתרונות של פלטפורמת E-GMP החשמלית של יונדאי וכן בזכות העיצוב השימושיות וכן אפילו סטאטוס הנחשקות שכבר זכתה בו מהציבור. זה לא מאד מפתיע שכן מאז השקת הדגם פורץ הדרך הזה בשנת 2020, זכתה IONIQ5 למעריצים רבים. אלו אוהבים את המכונית בזכות טווח הנסיעה הגדול, היכולת להיטען במהירות מעמדות הטעינה החזקות ביותר שיש וכמובן בזכות העיצוב המרהיב והחדשני שלה.

 

 

כתוצאה מכך היא זכתה כבר בלא מעט פרסים יוקרתיים, ברחבי העולם, מגופים מסקרים רבים שלרוב הם ציניים וביקורתיים ביותר. בין שלל האיזכורים קבלה האיוניק גם פרס על החדשנות בזכות המושבים הקדמיים שהופכים לכורסת מנוחה נוחה וכמובן בזכות היכולת להזין חשמל החוצה לצרכים חיצוניים ואף לטעון רכב חשמלי אחר. הפרסים והאזכורים המשיכו להגיע משני צידי האוקיאנוס כשהם מציינים את היתרונות של האיוניק כרכב חברה, את איכויות הפרימיום ואת האיכות הכוללת הגבוהה של הרכב כמוצר שלם.

 

העיצוב החדשני של יונדאי איוניק 5 הוא מחווה לאחד הדגמים הראשונים והחשובים ביותר במורשת של יונדאי, יחד עם מיקוד של הגשת העתיד של התחבורה החשמלית לנהגים עוד היום. יונדאי עושה זאת בזכות טכנולוגיה המכה גלים בתעשיה שבבסיסה פלטפורמה חדשנית E-GMP. בסיס טכנולוגי המאפשר ל-IONIQ5 זמני טעינה קצרים, טווח נסיעה גדול, התנהגות כביש בטוחה, נוחה ומתגמלת לנהיגה ועדיין משאירה חלל פנימי נדיב מאד. זאת, בין השאר בזכות בסיס גלגלים עצום של 300 ס"מ. הרצפה השטוחה של הפלטפורמה אפשרה למעצבים המוכשרים של יונדאי ליצור מהפכה בתפיסה המיושנת של "איך צריך להיות חלל הפנים ברכב" ולהגיש לנו הלקוחות מציאות חדשה, אסטטית, חכמה ושימושית הרבה יותר המנצלת את כל היתרונות שיש לטכנולוגיות החדשות. מחומרי גלם ברי קיימא, גמישות רבה של המושבים ועוד המון אופציות נוספות.

 

בישראל משווקת יונדאי איוניק 5 החשמלית בשתי גרסאות הנעה: אחורית עם 217 כ"ס ו-35.7 קג"מ או בהנעה כפולה עם שני מנועים והמון עוצמה: 305 כ"ס ו-61.7 קג"מ. בהיצע שלוש רמות אבזור: פרסטיז', סופרים ועלית שבה ניתן לבחור בין הנעה אחורית או כפולה. יונדאי מעניקה 5 שנים או 100,000 ק"מ אחריות על הרכב ו-7 שנים או 150,000 קילומטרים על הסוללה.

כתבות נוספות

סרטים, הפתעות ועידכונים
אנחנו משקיעים, אז כדאי לכם.